Follow your dreams!
Loyola Marymount University

Follow your dreams!

Rozpoczął się kolejny rok szkolny, a my chcielibyśmy z tej okazji opowiedzieć Wam o naszej Klientce, Julii, bardzo wyjątkowej osobie, która jako licealistka była prowadzona w toku zajęć indywidualnych przez jedną z naszych lektorek. Julia zamarzyła o karierze w świecie filmowym i o studiach w Stanach, a konkretnie w Los Angeles w Loyola Marymount University.

Co musiało się wydarzyć, aby to marzenie mogło się spełnić?

Oto co napisała Julia:

„Moje początki przygody z filmem sięgają aż 2010 roku, ale to dopiero w 2018 dzięki pomocy mojej nauczycielki z Morgana mogłam zacząć przygotowania. Plan był 3 letni i od razu po wakacjach rozpoczęłyśmy intensywną pracę. Naszym pierwszym krokiem był egzamin językowy IELTS, jedyny egzamin poza TOEFL, który jest honorowany przez uczelnie zagraniczne. Pani Anne wybrała dla mnie odpowiednie podręczniki i materiały do nauki oraz nakierowała mnie na prawidłowe metody pisania esejów. Aby móc aplikować na moje wymarzone studia musiałam rozpocząć przygotowania do SAT, jest to egzamin będący odpowiednikiem naszej matury. Mimo, że SAT jest strukturalnie o wiele lepiej poukładany niż polski egzamin dojrzałości, nie należy do prostych testów, a szczególnie dla obcokrajowca, bądź co bądź nieosadzonego tak mocno w amerykańskiej kulturze, jak uczeń amerykańskiego liceum.

Sama aplikacja na moją wybraną filmówkę (Loyola Marymount University School of Film & Television) była dwuetapowa, a najważniejszymi elementami w całym procesie były: moje portfolio, dwa eseje, zestaw świadectw z całej nauki w liceum oraz list rekomendacyjny od zaufanego mentora. Pani Anne pomagała mi na każdym kroku mojej aplikacji i wspierała mnie na wszelkie możliwe sposoby. Cieszę się, że dzięki Morgan Business Language College mogłam zrealizować swoje marzenie!”

Cóż dodać, jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi! Mamy nadzieję, że za klika lat polecimy całą ekipą na jakąś Oskarową galę!

Warto jest marzyć i iść tam gdzie ciągnie nas serce, nieprawdaż? 

Follow your dreams, they know the way!

Dodaj komentarz