DDlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?
Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?
Hiszpański to jeden z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie. Jest oficjalnym językiem w 21 krajach, z ponad 460 milionami użytkowników, którzy posługują się tym językiem na co dzień. To drugi co do liczby użytkowników język na świecie, zaraz po chińskim.
Ponieważ na świecie żyje aż 460 milionów hiszpańskich native speakers, znajomość tego języka daje Ci dostęp do ogromnej liczby potencjalnych klientów.
W Stanach Zjednoczonych język hiszpański jest drugim po angielskim najczęściej używanym językiem. Przewiduje się, że około 2050 roku Stany Zjednoczone będę krajem o największej ilości hiszpańskojęzycznych osób, aktualnie krajem tym jest Meksyk. W niektórych branżach, takich jak służba zdrowia, edukacja, media i usługi społeczne, znajomość hiszpańskiego staje się koniecznością. Hiszpański odgrywa i będzie odgrywał coraz większą rolę w Stanach Zjednoczonych i z pewnością język hiszpański będzie zyskiwał na znaczeniu także w Europie.
Jakie jeszcze korzyści może dawać Ci znajomość języka hiszpańskiego?
Znajomość tego języka da Ci dostęp do hiszpańskojęzycznych mediów, które dostarczają alternatywnych punktów widzenia w stosunku do tego, co możesz znaleźć w mediach anglojęzycznych. A jeśli jesteś studentem lub badaczem, znajomość hiszpańskiego może dać Ci dostęp do badań prowadzonych w krajach hiszpańskojęzycznych.
No i oczywiście podróżowanie!
Znajomość hiszpańskiego może wzbogacić Twoje doświadczenia podróżnicze. Będziesz w stanie efektywniej komunikować się z mieszkańcami takich miejsc jak Hiszpania, Meksyk, Ameryka Środkowa i Południowa oraz Karaiby.
Albo przeprowadzka?
A czy w dobie pracy online nie warto byłoby przeprowadzić się chociaż na pół roku z zimnej Polski do Argentyny!
A czy nauka hiszpańskiego w formule online będzie dobrym rozwiązaniem dla mnie?
Największą korzyścią nauki języka online versus w trybie stacjonarnym jest możliwość bardzo wygodnego, szybkiego i płynnego korzystania z materiałów multimedialnych (różnego typu filmy, wywiady, breaking news, fragmenty nagrań, itp) wspierających proces dydaktyczny. Dlatego warto spróbować zajęć online.